Niesamowita podróż dwóch ślicznych sióstr, aby ocalić życie jednej z nich

Walka o ratowanie życia może być też ogromną przygodą

Sam i Alex, w wieku 23 i 2 lat, są od zawsze nierozłączne, ale kiedy u Sam w liceum zdiagnozowano ciężką niedokrwistość aplastyczną, śmiertelną chorobę, które można wyleczyć tylko  przeszczepem szpiku kostnego – zawisły nad nimi czarne chmury.

Sam czeka na przeszczep od lat, ponieważ żaden członek rodziny nie jest z nią zgodny.

1-100

Sam i Alex postanowiły sprzedać swoje samochody i kupić tego vana. Rzuciły szkołę, swoje normalne zajęcia, pracę, – dlaczego? Bo wyruszyły w podróż.

Podróż, której stawką jest życie.

Podróżują po całym kraju w poszukiwaniu kogoś, kto jest kompatybilny z Sam i może dać jej swój drogocenny szpik.

2-79

Są w podróży od stycznia i próbują skłonić ludzi, aby zapisali się do krajowego rejestru szpiku kostnego.

3-74

Najczęściej odwiedzają uniwersytety, ponieważ badania pokazują, że ludzie w wieku od 18 do 44 lat mają większe prawdopodobieństwo kompatybilności.

Testowanie kompatybilności jest bardzo proste, wystarczy trochę śliny.

4-60

Sam musi brać aż 20 tabletek dziennie, aby zachować chorobę pod kontrolą, a gdy Alex zachoruje na przeziębienie musi używać maski, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się zarazków do swojej siostry – co mogłoby ją zabić.

5-54

Za każdym razem gdy podchodzą do obcego mają zazwyczaj tylko kilka sekund na przekonanie go. W 97% przypadków słyszą „nie, przykro mi, nie pomogę”- wtedy zastanawiają się czy w ogóle warto.

6-51

Dziewczynom już udało się zapisać 13,873 osób, a 115 oddało komuś szpil.

Chłopak ze zdjęcia poniżej zapisał się dzięki nim i oddał swój szpik potrzebującym.

Jednak mimo wszelkich starań nie dziewczyny nie znalazły jeszcze kogoś kto jest kompatybilny z Sam.

7-49

Siostry wytatuowały sobie…sekwencję DNA osoby, która będzie kompatybilna z Sam i będzie mogła uratować jej życie.

8-43

Wciąż szukają.

9-40

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, podziel się nim ze znajomymi.